Choď na obsah Choď na menu
 


Cassoulete VINTOPERK

24. 5. 2011

 

Cassoulete VINTOPERK

 

 

Obrázok

 

Aj keď cassoulete (kasule) - špecialita juhozápadného Francúzska zrovna nepatrí medzi pokrmy s dlhým zoznamom ingrediencií, skutočne dobre ho vie pripraviť len málokto.

 

Varenie, počas ktorého sa fazuľa, mäso, korenie a chutná klobása premení v lahodný pokrm harmonickej chuti, si totiž okrem trpezlivosti vyžaduje tiež cit, lásku k pokrmu samotnému, aj k tým, pre ktorých ho pripravujeme.

 

Zmienka o tom, kto si na cassoulete pochutnával ako prvý, sa do dnešných čias bohužiaľ nedochovala. Podľa niektorých zasvätencov ide o recept pôvodne arabský, iní tvrdia, že pokrm "objavili" vojaci v Castelnaudary počas storočnej vojny.

 

Buď ako buď, dnes existuje receptov na "zaručene pravý cassoulete" také množstvo, že sa v nich ťažko vyznajú aj samotní Francúzi, tobôž cudzinec.

 

Avšak verte tomu, že nasledujúci recept na prípravu "Cassoulete VINTOPERK" (cca na šesť porcií) je zaručene pravý a jediný zároveň!

 

 

Cassoulete VINTOPERK

 

Obrázok

 

olej

2 cibule

0,5 kg údeného mäsa (v celku)

3 klobásy (obyčajné)

2 štipky soli

1/4 kávovej lyžičky mletého čierneho korenia

2 veľké strúčiky nadrobno nakrájaného cesnaku

2 malé nakrájané chilli papričky

3 konzervy sterilizovanej červenej fazule

3-4 polievkové lyžice jemného kečupu

1 kyslá smotana

1 kávová lyžička sušeného tymiánu

1 kávová lyžička sušeného oregana

 

Obrázok

 

Celá príprava pokrmu prebieha za mierneho varu. Na rozohriatom oleji na dne (minimálne) dvojlitrového hrnca opražíme nahrubo pokrájanú cibuľu dosklovita. Na ňu vysypeme na kocky (cca 1 x 1 x 1 cm) pokrájané údené mäso a na polovicu prekrojené kolieska klobásy. Ďalej pridáme, 2 štipky soli, 1/4 kávovej lyžičky mletého čierneho korenia, 2 veľké strúčiky nadrobno nakrájaného cesnaku, 2 malé nakrájané chilli papričky, 3 konzervy sterilizovanej červenej fazule (aj s nálevom). Zmes premiešame a necháme v hrnci prehriať. Potom pridáme 3-4 polievkové lyžice jemného kečupu, 1 kyslú smotanu, 1 kávovú lyžičku sušeného tymiánu a 1 kávovú lyžičku sušeného oregana. Opäť premiešame, necháme prehriať a môžme nakladať.

 

Obrázok

 

Podávaťžme s chlebom alebo chrumkavým pečivom (bagetou).

 

Ku Cassoulete VINTOPERK sa doporučuje piť pivo VINTOPERK ;-)

 

 

Bon Appétit!

 

 

Obrázok