Choď na obsah Choď na menu
 


SPRÁVA VO FĽAŠI

30. 1. 2018

 

MESSAGE IN A BOTTLE

(Správa vo fľaši)

 

foto-1.jpg

 

       Prvý krát sme veľkých sympaťákov - cyperské dvojčatá Christosa a Alexisa z Nikózie (Lefkosa) stretli 30.10.2010 na jesennom stretnutí domácich pivovarníkov v minipivovare Hukvaldy a už vtedy sme vedeli, že sme práve spoznali nových a nielen pivných priateľov. Obidvaja v tom čase boli ešte študenti, Christos na Chemicko technologickej fakulte v Prahe a Alexis na Fakulte informačných technológií v Brne. Podľa pivných vedomostí a chuti ich troch vzoriek sme ihneď pochopili, že bratia sa domovaričstvu venujú s láskou už dlhšie ako v tej chvíli my.

 

foto-2.jpg

 

       Odvtedy sme sa už pravidelne spoločne stretávali v Prahe na každoročnej súťaži domácich výrobcov piva “PIHA” (Prague International Homebrew Award) a v Kostelci u Holešova na stretnutí amatérskych sládkov “Kostelecké chmelovárek”, na ktorých sme si vždy spolu navzájom vymieňali nové skúsenosti, pričom sme sa tešili z čoraz vyššej kvality našich pivných výtvorov a pochopiteľne následne aj z ocenení vďaka nim získaných.

 

foto-3.jpg

 

Zrejme v marci 2011, keď náš “Vintoperk Rauchen 14°” získal cenu absolútneho víťaza medzinárodnej súťaže v Kostelci sa dvojčatá “zamilovali” do nášho Rauchu, v ktorom podľa nich bolo vždy cítiť Ivanove umenie domáceho údenia sladu.

 

foto-4.jpg

 

V decembri 2011 prvý raz navštívili Skalicu a náš pivovar, z ktorého si podľa ich slov okrem “krásné vzpomínky” a vzoriek nášho piva odniesli aj sľúbený špeciálne pre nich zaúdený slad. Na oplátku nám potom od nich e-mailom prišiel recept na poľské “nakuřované” (nadymené) vrchne kvasené pivo “Grodziskie Ale - Grätzer”, kedysi varené v Prusku aj s jeho históriou, ku ktorému Alexis pripísal: “v receptu pouzivaji nakurovany slad z Bambergu, ale vy mate jeste lepsi a vice nakurovany, takze recept muzete naladit jak chcete” a už v marci sme sa s ním prezentovali na Chmelovárku. A podľa nás práve už tu niekde určite bol zárodok “kolaboračnej várky” realizovanej o päť rokov neskôr. ;-)

 

foto-5.jpg

 

Druhý raz nás chalani v Skalici navštívili v januári 2013, kde okrem prehliadky nášho kráľovského mestečka a ochutnávky pív v našom pivovare

 

foto-6a.jpg

 

absolvovali aj oslavu životného jubilea jednej z našich kamarátok, na ktorej sme sa vo veľmi dobrej nálade zabávali až do skorého rána a z ktorej (ako to už v Skalici býva zvykom ;-) máme všetci síce veľa zážitkov, no málo spomienok.

 

foto-6b.jpg

 

Potom dvojičky úspešne v Čechách ukončili svoje štúdia a vrátili sa na rodný Cyprus s túžbou založiť si tam svoj vlastný remeselný pivovar. V Kostelci roku 2013 sme sa videli len vďaka telemostu cez Skype,

 

foto-7a.jpg

 

no už o rok neskôr aj osobne, kde nás milo prekvapili informáciou o rozbehnutých prácach na ich vysnívanom pivovare.

 

foto-7b.jpg

 

S priateľmi z Cypru sme až doteraz v neustálom v kontakte prostredníctvom e-mailu a sociálnej siete. V lete roku 2014 okrem informácií o ich “boji” s bankami, byrokraciou a horúčavami poprosili o zaslanie nášho zaúdeného sladu, nakoľko si chceli v jeseni opäť a ešte naposledy v “hrnci” uvariť jedno pivečko (ako sami napísali) “s nejlepsim nakurovanym sladem v Evrope, takze proto jsme se obratili na Skalicu”. Ten sme im opäť s radosťou zaúdili a v septembri na našu spoločnú radosť bol v balíku zo Skalice na ostrov v poriadku doručený. Takže aj tu by sa už možno dalo hovoriť o “kolaboračnej várke”, ale zatiaľ ešte stále len o takej malej, ešte len takej neoficiálnej - len takej “hrncovej”.

 

foto-8.jpg

 

V roku 2015 sa ich sen stal skutočnosťou, keď v samom srdci starého mesta Nikózia (Lefkosa)  slávnostne otvorili svoj vlastný minipivovar, v ktorom varia miestne, no ako vravia “celosvetovo inšpirované” remeselné pivo. Okrem toho v ich malebnej pivovarskej reštaurácii podávajú takisto vynikajúce teplé a studené jedlá z domácej kuchyne, ktoré krásne idú ako k pivu, tak aj k vínu.

 

https://www.pivomicrobrewery.com.cy/

 

 

foto-9.jpg

 

Po týchto informáciách a opísaných zážitkoch všetkých ich česko-slovenských priateľov, ktorí ich na Cypre navštívili sme nakoniec ani my neodolali ich pozvaniu a tak letnú dovolenku v roku 2017 si tri skalické rodiny naplánovali práve na tento malebný ostrov v Stredozemnom mori. Z tyždňového pobytu u mora sme si naplánovali celý jeden deň len na návštevu Nikózie, no najmä návštevy našich priateľov v ich pivovare s názvom “πίβο” (Pivo ;-). Po srdečnom privítaní sme absolvovali prehliadku celého objektu a po celý čas našej návštevy nás neustále hostili ich výborným pivom a jedlom. Sme veľmi radi, že sme mali šťastie v tento deň u nich postupne stretnúť a pozhovárať sa so všetkými štyrmi majiteľmi pivovaru (traja bratia spolu s bratrancom) a ich veľmi milými partnerkami.

 

foto-10a.jpg

foto-10b.jpg

foto-10c.jpg

foto-10d.jpg

foto-10e.jpg

foto-10f.jpg

 

Aj napriek tomu, že pôvodným povolaním je Christos chemik, jeho dvojča Alexis IT odborník, ich brat Angelos profesionálny volejbalista a ich bratranec Thanasis matematik sa momentálne všetci na plný úväzok venujú len výrobe ich piva, nakoľko ako sami hovoria “takýmto spôsobom spoločne zdieľajú svoju vášeň pre pivo, inovácie, kvalitu a kreativitu”. Výsledkom toho všetkého je vynikajúce nepasterizované, nefiltrované pivo rozmanitých štýlov vždy vyrábané len z vody, sladu, chmeľu a kvasníc, pričom akékoľvek vône a príchute v ich pivách (citrusy, tropické ovocie, karamel , káva, borovica ..) sa buď produkujú počas fermentácie, alebo pochádzajú zo surovín ako je slad a chmeľ. Pri odchode z ich úžasného podniku sme sa len utvrdili v tom, že pivo je pre nich naozaj vášeň, láska, experimentovanie, filozofia, komunikačný jazyk, veda, rodinná záležitosť, že pivo je pre nich jednoducho každodenný tekutý chlieb!

 

foto-11.jpg

 

Christos a Alexis nám ešte pripravili milé prekvapenie, keď deň pred našim odletom domov nás navštívili na mestskej pláži v Larnake. Počas spoločného kúpania a koštovania pív ponukaných na terase príjemnej taverničky sa nás spýtali, či sa nestretneme na jeseň v Plzni, kde na pivnom festivale budú obhajovať nimi získanú cenu z minulého roka za najlepšie pivo. Samozrejme sme s ich návrhom ihneď bez váhania súhlasili a Ivanovi naviac v tej chvíli v hlave skrsla skutočne geniálna myšlienka privezť im tam potrebné množstvo nášho domáceho udeného sladu na ich várku Rauchbieru “πίβο - Vintoperk” po návrate na Cyprus.

 

foto-12a.jpg

foto-12b.jpg

foto-12c.jpg

foto-12d.jpg

 

A tak podľa dohody sme sa v polovici septembra 2017 v českej Plzni na pivnom festivale “Slunce ve skle” stretli, pričom sme im odovzdali 20 kíl čerstvo naúdeného sladu špeciálne zabaleného do šyroch balíčkov (spravodlivo každému pivovarníkovi jeden ;-) vhodných na bezproblémový transport lietadlom. Priamo na festivale sice veľa priestoru na debatu nebolo, nakoľko ich stánok bol celý deň úplne zaslúžene jeden z najvyťaženejších, no o to viac sme si potom srdečnú a vynikajúcu zábavu aj s gitarou spoločne až do neskorej noci užili v príjemnej povotéke “Pivo tečka” v centre mesta.

 

foto-13.jpg

 

O planovaní konečne už tej veľkej, oficiálnej “kolaboračnej várky” v ich pivovare nás chalani na našom spoločnom “chate” informovali v jej predvečer a potom už udalosti nabrali ten správny spád:

 

 

23.9.2017

 

- varenie

 

foto-14.jpg

 

 

4.11.2017

 

- prvý sud na výčape

 

foto-15.jpg

 

 

30.11.2017

 

- posledný sud na výčape

 

foto-16.jpg

 

 

17.1.2018

 

- !!! MESSAGE IN A BOTTLE !!! správa vo fľaši úspešne dorazila do Skalice (aj s “πίβο“ čapicami ;-)

 

foto-17.jpg

 

 

19.1.2018

 

- spoločné vypitie poslednej fľaše “na dialku”

 

 

foto-18a.jpg

 

 

 

foto-18b.jpg

 

 

Štýl: Rauchbier (nadymený tmavý ležák)

 

Obsah alkoholu: 4,8%

 

Hustota pred zakvasením / Stupňovitosť: 1,053 / 13 °

 

Horkosť: 30 IBU

 

Špeciálny slad: Vintoperk (slad doma údený na bukovom dreve)

 

Chmeľ: Premiant

 

 

foto-19.jpg

 

 

       Podľa informáciíí od chalanov s týmto pivom neboli spokojní len oni, ale toto pivo malo veľký úspech aj u ich hostí :-))), pričom priam populárne bolo u Nemcov, ktorí vraj vraveli: “že je exceletní jako z Bamberku!”. Takáto poklona určite poteší, no v tomto prípade až tak veľmi neprekvapí, nakoľko podľa cyperských chalanov Rauchbier MESSAGE IN A BOTTLE (Správa vo fľaši) svoju tmavo hnedú farbu s krémovou béžovou penou a zmes arómy dymu, dreva, slaniny a rašelinovej whisky s pekným suchým koncom ziskal najmä vďaka jedinečne údenému sladu na bukovom dreve z Vintoperku. Jednoducho takéto pivo nie sú len farebné slady v kotli zmiešané s horúcou vodou, je to oveľa, oveľa viac. A nám pri týchto ich slovách nezostáva nič iné ako súhlasiť s ich s “vyznaním” pre spoločne navarené pivá v tom zmysle, že  každé pivo, vzniknuté pri spoločnom varení je viac než len pivo. Je to stretnutie ľudí, ktorí milujú dobré pivo. Je to “pivná kompozícia” rôznych sládkov, ktorí sa podelia o svoje vedomosti, vášeň a techniky, aby spolu vytvorili niečo intenzívne, vzrušujúce a vysoko kvalitné.

 

foto-20.jpg

 

       Naviac je to tiež aj možnosť cestovať, učiť sa a stretávať iných expertov v tejto oblasti, ktorí sa delia o svoju lásku k remeselnému pivovarníctvu a preto sa už teraz tešíme na najbližšiu návštevu všetkých našich priateľov z cyperského pivovaru “πίβο” v našom skromnom, no o to viac pohostinnom pivovare “Vintoperk” ve Skalici na Slovensku, počas ktorej by sme v začatej tradícii “kolaboračného” varenia piva s našimi priateľmi veľmi radi pokračovali.

 

foto-21.jpg

 

       A kto vie? Možno z toho vzíde ďalší pivný špeciál opäť vhodný aj pre nefajčiarov a vegetariánov! :-)

 

       DažBog!

 

foto-22.jpg

 

- am -