Choď na obsah Choď na menu
 


Slunce ve skle 2017

18. 9. 2017

 

Slunce ve skle 2017

 

1.jpg

 

       Od roku 2010 sme sa každý rok v pivovare pohrávali s myšlienkou absolvovať plzeňský festival minipivovarov “Slunce ve skle”, no náš dlhoročný sen sa stal skutočnosťou až 16. septembra tohto roku, keď sme konečne túto najväčšiu pivnú akciu v Čechách navštívili. A naviac práve vtedy, keď oslavovala svoje desiate výročie a keď práve prvý raz vo svojej histórii bola akcia dvojdňová.

 

tava.jpg

 

       Aj preto sme zo Skalice do Plzne autom (v zložení: Vačkin, Hubert a Tschibinno) vyrazili už v piatok na obed 15. septembra, aby sme už večer mohli v areáli Pivovarského dvora Purkmistr plzeňskej časti Černice koštovať prítomné pivká.

 

dialnica.jpg

 

       Nakoľko sme však “vďaka” aktuálnym dopravným obmedzeniam na českej diaľnici D1 do Plzne dorazili až takmer za sedem hodín, tak sme boli nútení zmeniť pôvodný program a miesto do Černíc sme vyrazili do plzenských ulíc. V nich sme stihli ochutnať pivá v “BEER FACTORY” a po polnoci ešte aj výborný Prazdroj v “Lokále POD DIVADLEM”.

 

beerfactory.jpg

 

lokal.jpg

 

       V sobotu po výdatných raňajkách “U Žumberu” sme sa z centra Plzne trolejbusom premiestnili do Černíc, kde sme si až do večera mohli vyberať z viac ako tristo druhov pív z takmer osemdesiatich pivovarov z Česka aj zo zahraničia. A zrejme aby slogan celej akcie “Nehrb se, napij se” ľuďom lepšie utkvel v pamäti, priviezli usporiadatelia do areálu pivovaru dokona aj ťavu J

 

svs.jpg

 

       Aj napriek tomu, že V Čechách vládne ležiaková tradícia, tak na tomto jubilejnom ročníku prevládali vrchne kvasené pivá anglosaského štýlu. Rôznych ejlov (ALE), predovšetkým módneho štýlu IPA (India Pale Ale) bola však väčšina vystavovaných pív. Pri bohatom doprovodnom programe (prehliadka pivovaru, pivné súťaže, dobré jedlo a skvelá hudba), stretnutiach s priateľmi a občasnom daždi sme ochutnali z malých špeciálnych degustačných pohárov možno desatinu z celkovej pivnej ponuky a potom sme sa vratili späť do centra.

 

pohare.jpg

 

VIDEO “Slunce ve skle 2017”

 

       V meste sme ešte chceli navštíviť pivotéku “FRANCIS” a po nej ešte “Pivo tečku”, v ktorej sme mali dohodnuté stretnutie s našimi výbornými priateľmi z cyperského pivovaru “πίβο” a ich priateľmi. Stretnutie s nimi bolo ako vždy veľmi srdečné a vynikajúcu zábavu v ich spoločnosti sme si užívali ešte neskoro v noci.

 

francis.jpg

 

VIDEO “Cyperskí umelci”

 

pivotecka.jpg

 

       V nedeľu cestou domov sme sa ešte naobedovali v “Malostranském pivovari” pri diaľnici vo Veľkom Meziričí a v podvečer sme už boli naspäť v Skalici spokojní, že sme konečne absolvovali dovtedy nami tak vytúžený sviatok piva.

 

velmez.jpg