Choď na obsah Choď na menu
 


Kostelecké chmelovárek 2020

7. 3. 2020

 

Kostelecké chmelovárek 2020

 

 

1.jpg

 

V sobotu 7.3.2020 v kosteleckej sokolovni prebehol už jedenásty ročník obľúbeného medzinárodného stretnutia domovarníkov s názvom Kostelecké chmelovárek 2020.

 

2.jpg

 

Hlavný organizátor Petr Měrka je už tradične garantom kvalitne zabezpečeného stretnutia domácich varičov piva. Aj tento rok nás čakali hodnotné prednášky, vynikajúce gastronomické zážitky z domáceho piva na čape a tradičných pivných chuťoviek od výmyslu sveta. 

 

4.jpg

 

Najdôležitejšia však aj teraz bola degustácia 314 prinesených vzoriek najrôznejších pivných štýlov od 186 súťažiacich, pričom nemenej dôležité bolo aj to, že sme sa opäť mohli venovať čulej debate, spoznávaniu a výmene skúseností pri príprave našich pív, z ktorých náš svetlý ležiak VINTOPERK v bezkonkurenčne najobsadenejšej súťažnej kategórii “Světlé pivo spodně kvašené, bez rozdílu stupňovitosti “ tentoraz získal krásne druhé miesto.

 

3.jpg

 

 

Oficiální výsledky degustační soutěže o GRAND PRIX Kostelce u Holešova

 

 

A: Světlé pivo spodně kvašené, bez rozdílu stupňovitosti 

 

1. Boris Straževský - Padouch 12

2. Ivan Vakula - světlý ležák Vintoperk

3. Miroslav Kryštof – Protinožec

 

 

B: Tmavé a polotmavé pivo spodně kvašené, bez rozdílu stupňovitosti 

 

1. Jan Hromas - Be dark lager

2. Tomáš Machů - Kohoutí bock 2

3. Eva Komárková - tmavý ležák

 

 

C: Svrchně kvašené pivo bez významného podílu pšenice, bez rozdílu stylu (mimo stout a porter) 

 

1. Ondřej Kos - Goshawk

2. Antonne Kom - New Norway session IPA

3. Daniel Fedor - New England IPA

 

 

D: Svrchně kvašené pivo pšeničné 

 

1. Marek Kawecki - Bavarskie klosy

2. Franta Sýkora - pšenice Ferenc

3. Petr Franěk - Weizenbock Dunkel

 

 

E: Pivo typu stout a porter 

 

1. Radim Týn - RaPa Rafaello stout

2. Radek Tvrdoň - Fes 17

3. Petr Dlouhý - Black Death

 

 

F: Nakuřované pivo bez rozdílu stylu a kvasnic 

 

1. Petr Franěk - Rauchbier 13

2. Tomáš Bagi - Čierny Irokez

3. Milan Lazan - Božena Zkouřená

 

 

G: Kyseláče 

 

1. Russel Wickwar - Start Choppin

2. Ondřej Palek - Gose 12

3. Peter Vaňo  - Marhuľa sour

 

 

Best of show:

 

1. Petr Franěk - Rauchbier 13

2. Marek Kawecki - Bavarskie klosi

3. Jan Hromas - Be dark lager

 

 

5.jpg

6.jpg

 

 

VIDEO z vyhlasovania vysledkov:

 

https://www.facebook.com/michal.pokorny.7792/videos/3008661749196742/

 

 

 

7.jpg