Choď na obsah Choď na menu
 


Kostelecké chmelovárek 2019

10. 3. 2019

 

 

Kostelecké chmelovárek 2019

 

 

1.jpg

 

 

V sobotu 9. 3 2019 v kosteleckej sokolovni prebehol už jubilejný 10. ročník medzinárodnej konferencie amatérských sládkov, ktorého súčasťou je vždy pásmo zaujímavých přednášok nielen o pive, rozmanité druhy pív a pivných štýlov na výčape, živá diskusia a hlavná degustačná súťaž o GRAND PRIX Kostelce u Holešova vyhlásenou v siedmych kategóriách, v ktorých tohto roku súťažilo takmer 350 domácich vzorkov piva. Tentoraz sme síce z Kostelca odchádzali "len" ;-) s tromi bronzovými škopkami (Rauchbier, Red IPA, WeizenBock), no opäť s príjemným dojmom z vydarenej akcie a najmä s dobrým pocitom, že v ČeskoSlovensku neustále pribúdajú noví kvalitní pivní domovariči, pričom aj vďaka tejto čím ďalej tým viac rastúcej konkurencii je následne aj kvalita všetkých doma navarených pív čím ďalej tým vyššia.

 

 

2.jpg

 

diplom-rauchbier-bronz-chmelovarek-2019.jpg

diplom-redipa-bronz-chmelovarek-2019.jpg

diplom-weizenbock-bronz-chmelovarek-2019.jpg

 

3.jpg

 

 

Oficiální výsledky degustační soutěže o GRAND PRIX Kostelce u Holešova

 

 

A. světlé pivo spodně kvašené

 

1. Jan Oppelt Přívozský Šušťur 12°

2. Kamil Polcar Záhorský Soběvar 11°

3. Jan Havlín Kovboj 11°

 

 

B. tmavé a polotmavé pivo spodně kvašené

 

1. Jiří Fiala Černý Anton 12°

2. Stanislav Krejčí Černý Pštros 13°

3. Libor Pospíšil Hanácké čmelda 13°

 

 

C. svrchně kvašené pivo bez podílu pšeničného sladu (mimo sout/porter)

 

1. Petr Slepánek Mozajka APA 12°

2. Jaroslav Miler Cestovatelské APA 13°

3. Lukáš Mládek Saison Sorachi ALE 12°

 

 

D. pšeničné pivo

 

1. Petr Slepánek Hefeweizen 12°

2. Pavel Doskočil PajLe Pšenkáč 11° 

3. Tomáš Málek Witbier 11°

 

 

E. stout/porter

 

1. Radim Týn RaPa R.I.M.S. 26°

2. Michal Bača Batoh porter 17°

3. Martin Koudela Temno 12°

 

 

F. nakuřované pivo

 

1. Dalibor Hanzel Mnešický Vincko 13°

2. Vojta Hudzieczek RBBaK 15°

3. Tomáš Bagi Baltikán 16°

 

 

Q. kyseláče

 

1. Jan Havlín a David Kovařík Lambicus Rapsberry Sour Ale 12°

2. Vojta Hudzieczek No. 1 13°

3. František Rezek Cherry Sour 8°

 

 

 

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg