Choď na obsah Choď na menu
 


Kocouří kouř

18. 5. 2011

 

                       Kocouří kouř

 

 

Obrázok

 

 

V našom minipivovare sa to "najlepšie" pivo na svete snažíme variť ešte len druhý rok a preto chodíme za novými chuťami a skúsenosťami po pivných akciách u nás aj v zahraničí, aby sme sa náhodou bezhlavo a príliš skoro nezamilovali do nášho moku.

 

Náš prvý úspech sme dosiahli v polovici marca tohto roku na Kostoleckom chmelovárku Petra Merku ziskom ceny pre absolútneho víťaza degustačnej súťaže za náš Rauchen 14°. Z tohto ocenenia sa tešíme o to viac, že práve z výroby nadymovaneho piva sme dovtedy mali asi najmenej skúseností, náš "Šampión" bol len druhý "zadymený" pokus, odvtedy sme síce urobili ďalšie dve várky, no bohužiaľ sa musíme priznať, že nie všetci z nášho domáceho minipivovaru pili už aj iný Rauchen ako ten náš.

 

Preto sme sa veľmi potešili informácii, že poslednú aprílovú sobotu (30.4.2011) sa v pivovare Kocour vo Varnsdorfe na severe Čiech koná prvý ročník pivného festivalu "Kocouří kouř", ktorý sa výlučne venuje nadymeným ("nakuřovaným") pivám, ktoré svoju špecifickú chuť získavajú sušením sladov nad priamym ohňom. Teda veľká príležitosť pre nás ochutnať viacero vzoriek na jednom mieste.

 

Tejto prehliadky nadymených pivných špeciálov sa okrem českých pivovarov zúčastnili aj zahraničné pivá, pričom jediný slovenský Rauchbier na tejto akcii úspešne reprezentoval práve náš Rauchen 14°. Aj napriek tomu, že tento festival nebol degustačnou súťažou, tak každý "degustátor" skalického piva z ostatných vystavujúcich pivovarov nám ho s uznaním pochválil a viacerí sa pýtali na technológiu jeho prípravy. Najväčším "ocenením" pre nás však bolo osobné uznanie kvality nášho moku pánom Honzom Kočkom - konceptualistom pivovaru Kocour, prevádzkovateľom pivného servera "svetpiva.cz" a jedným z hlavných organizátorov tejto pehliadky, ktorý nás neskôr previedol celým varnsdorfským pivovarom.

 

Okrem nás profesionálnym pivovarom v ten deň "konkurovali" ešte ďalší dvaja pivní domovariči z Prahy a Plzne, s ktorými sme si výborne rozumeli a naviazali tak nové kontakty do budúcnosti.

 

Potom sme v reštaurácii miestneho pivovaru ochutnali takmer všetky ich "výtvory", okoštovali špeciality ich chutnej kuchyne a kedže je to odtiaľ len naskok do Nemecka, tak sme večer ešte zašli na "Biera" do najbližšej dediny za hranicami. Na druhý deň, pred cestou domov sme si pozreli ešte krásy "Českého Švajčiarska", čím sme tak spojili užitočné s príjemným ;-)

 

 

picasaweb.google.com/110582245022191005508/VarnsdorfRauchenbierCeskeSvycarsko300401052011#

 

 

Obrázok