Choď na obsah Choď na menu
 


Fajn SOBOTA (17.9.2011)

29. 11. 2011

 

Fajn SOBOTA (17.9.2011)

 

 

 

Obrázok

 

 

 

Na začiatku bol nápad...a u nás je od nápadu k jeho realizácii vždy "nebezpečne" blízko. A tak to bolo aj v tomto prípade. Až boli prípravy v plnom prúde, tak sme sa čoraz častejšie sami seba pýtali, či sme si na seba tentoraz nenaložili príliš veľa, no cesty späť nebolo. Našťastie.

 

V sobotu ráno bolo na terase nášho minipivovru takmer všetko prichystané. Lavice pod prístreškami, sudy narazené, guláš a cassoulete navarený, pódium postavené. Už sa len dokončila "výzdoba" a okolo pol desiatej sme privítali prvých hostí.

 

Partie sa sice striedali, no my sme tušili, že cca 100 miest na sedenie poobede už zrejme stačiť nebude, naviac začalo popŕchať a v našich vzájomných pohľadoch sme nachvíľu opäť zazreli otázku "či sme si na seba tentoraz nenaložili príliš veľa"? A nenaložili! Obloha sa vyjasnila, tí ktorým sa neušlo miesto na sedenie vytvarali hlúčiky spoločne debatujúc s našim skalickým pivečkom v ruke.

 

Najväčší nával bol asi okolo šiestej, keď sme sa už mali s našim odvážnym pivnopankovým skalickým hudobným združením BEŠTIÁLNA RADOSŤ pripravovať na naše prvé verejné vystúpenie, no päťradový zástup ľudí nie a nie ubudnúť, naviac bolo takmer u všetkých piatich druhoch piva treba takmer súčasne vyvaliť nové sudy, takže o to dlhšie musela hrať naša "predkapela" ENERGIA. No vďaka našim (aj "nienašim") ženám, ktoré nás opäť zachránili prevzatím povinností vo výčape sme sa okolo ôsmej večer dostali na pódium, kde v našich vzájomných pohľadoch sme nachvíľu opäť zazreli otázku "či sme si na seba tentoraz nenaložili príliš veľa"? A možno aj naložili, no publikum značne zbavené objektivity celodenným požívaním poctivého pivka Vintoperk nás nesmierne podržalo svojím povzbudzovaním od prvej až do poslednej pesničky a nebolo toho dosť, pretože pred desiatou sme náš repertoár pre "veľký úspech" a na našú veľkú radosť museli zopakovať a ako by to nestačilo, tak naviac aj s prídavkom!

 

Okolo polnoci sa naše pivká pomaly ale iste míňali, ako prvé "zasyčalo" svetlé a tak sme ešte narazili aj "svetlý pozdrav" od nášho kamaráta Radka z Kneží hory. O druhej po polnoci sa dopilo aj toto moravské pivečko a tak sme už len posledným návštevníkom poďakovali za návštevu, (akotak) poupratovali, zhasli a zamkli terasu...

 

Už počas tejto akcie sa nás ľudia pýtali, či by nemohla bývať častejšie ako len raz do roka. Na jednej strane sa musíme priznať, že nás takéto otázky potešili, nakoľko sme z nich ihneď vycítili, že ľudia sú spokojní, no na strane druhej sme im vzápätí museli vysvetlovať koľko je za tou "dnešnou pohodičkou" roboty a že budeme veľmi radi, ak sa nám podobnú akciu podarí zorganizovať opäť o rok.

 

Radi by sme na tomto mieste ešte informovali tých, ktorí sa aktívne zapojil do našej ankety "Hodnotenie piva VINTOPERK" počas celého dňa. Celkom sme vyhodnocovali sto anketových lístkov, na ktorých mali jednotliví "degustátori" hodnotiť celkový dojem všetkých piatich "prítomných" pív Vintoperk (bližšie info o nich viď na konci tohto článku) známkami ako v škole, t. j. od 1 do 5 (od najlepšieho po ... ;-) s nasledovnými výsledkami:

 

1. Svetlé          1,444

2. Stout            1,583

3. Pale Ale       1,742

4. Rauchen      2,028

5. Weizen         2,045

 

"...no, na viznamenání to sice ešče neni, ale trojka nebyla žádná!!!"

 

 

Obrázok

 

  

Verte, či neverte, ale všetci štyria "Vintoperkári" sme sa ešte pred jej vyhodnotením do výsledkov ankety takmer zhodne trafili, takže o to viacej nás teší, že to nebol len "taký náš subjektívny" názor a že aj na základe tejto spätnej väzby dnes vieme istejšie o našich "rezervách", ktoré treba postupne "odstraňovať, aby to čím skôr boli "samé jednotky", k čomu nás povzbudzujú aj nasledovné "nepovinné" poznámky z anketových lístkov:

 

...bylo nam potesenim...

 

...mnam, este jedno prosim...

 

...aj ked temu nerozumim, ale davam 1*...

 

...na vase krasne zelene tricka s logom "vintoperk" treba pridat na stranu chrbata logo zo zadnej strany infoletaku "STOP EUROPIVU" :-))...

 

...dobre ceruzky a super muzika!...

 

...otvorit nastalo prevadzku!...

 

...To hodnoti Moravak. On temu nerozumi. Tecka. ...

 

...DAKUJEME! ... neni zac!...

 

...kofola = O.K. ...

 

...WERNEROM CHUTNALO...

 

...fazolet a obsluha KVASNA - 1*...

 

...fsecky su dobre!!!...

 

...otevrit do trvalej prevadzky!...

 

...vyborne - no coment...

 

...skus to hanat - za ty prachy!...

 

...Dotáhnut trubky na Kollarovu ulicu!...

 

 

Ešte raz veľmi pekne a srdečne ďakujme všetkým, ktorí sa s nami spolupodielali na organizácii tohto "premiérového" (! z Wikipédie: premiéra = pvé predvedenie...ufff!) podujatia, našim rodinám za zhovievavosť, našej "predkapele" ENERGIA za parádny výkon, "ostatku" BEŠTIÁLNEJ RADOSTI za ozaj veľký kus odvahy a najmä všetkým, ktorí ste si v túto sobotu zašli na Vintoperk, čoho dúfame, že dnes nebanujete. Pevne veríme, že nie a tak sa už dnes tešíme na váš budúcoročný "výšlap na Vintoperk" ešte v hojnejšom počte. A nebojte "SPOLU TO určite opäť DOKÁŽEME!" ;-)

 

DažBog!

 

 

FOTKY:

https://photos.app.goo.gl/k7QMCRjxJjiszeft5

 

 

 

 

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

 

Obrázok