Choď na obsah Choď na menu
 


Druhé výročie pivovaru Vintoperk

21. 12. 2011

 

Druhé výročie pivovaru Vintoperk

Obrázok

 

         "Sme partia piatich priateľov, nadšencov a vyznávačov dobrého piva zo slobodného kráľovského mesta Skalica, ktorí sa jedného dňa rozhodli pre Homebrewing – varenie piva v malom rozsahu pre vlastnú potrebu. A keďže okrem dobrého piva a hokeja nás spája aj rocková hudba, tak k nápadu o domácom pivovare došlo práve na jednom hudobnom festivale v Čechách pri popíjaní výborného svetlého kvasnicového pivečka  28. novembra 2009 a už 19. decembra sme varili naše historicky prvé pivo." píše sa v rubrike "o nás" na našej webovej stránke.

         V sobotu 26. novembra 2011 sa konal ďalší ročník zimného Masters Of Rock v Zlíne, počas ktorého sme opäť zašli do reštaurácie U Septima na Svijany zaspomínať na pamätný deň nášho vzniku, pričom sme v príjemnom prostredí zbilancovali už druhý rok existencie nášho pivovaru.

Obrázok

            Bohužiaľ od 12.apríla.2011 "sme partia už len štyroch priateľov...", nakoľko v tento deň ťažká choroba navždy ukončila púť života nášmu priateľovi Jankovi a my sme tak prišli o výborného priateľa s neopakovateľným zmyslom pre humor, o kolegu z nášho pivovaru a bubeníka našej kapely. Česť jeho pamiatke.

Obrázok

            Prvú decembrovú sobotu roku 2010 sa v Prahe obidvaja sládci nášho pivovaru zúčastnili degustačnej súťaže pív uvarených v domácich podmienkach s medzinárodnou účasťou spojenou so seminárom o homebrewingu - PIHA 2010 (Prague International Homebrew Award 2010).

            V sobotu 15.1.2011, keď nám trojčlenná záhorskobystricko-stupavsko-bratislavská návšteva prišla v ten deň pomôcť s varením piva, môžme nazvať začiatkom záhoráckej domopivovarníckej družby „Vintoperk – Stupavar“.

            11.marca 2011 v Martine sa Vintoperk stal členom Sekcie homebrewingu - dobrovoľného združenia varičov a záujemcov o domáce varenie piva, ktorej zriaďovateľom je Asociácia malých nezávislých pivovarov na Slovensku.

Obrázok

            V sobotu 19. marca 2011 sa v Kostelci u Přerova konal II. ročník stretnutia amatérskych sládkov "Kostelecké chmelovárek 2011", ktorého absolútnym víťazom sa našu veľkú radosť stal Vintoperk Rauchen 14°. Radosť bola o to väčšia, nakoľko v tej chvíli to bolo prvé veľké oficiálne ocenenie nášho úsilia.

            30.4.2011 sme využili príležitosť ochutnať viacero vzoriek na jednom mieste, keď sme sa s našim Rauchenom v pivovare Kocour vo Varnsdorfe na severe Čiech zúčastnili prvého ročníka pivného festivalu "Kocouří kouř", ktorý sa výlučne venuje nadymeným ("nakuřovaným") pivám, ktoré svoju špecifickú chuť získavajú sušením sladov nad priamym ohňom.

            Koncom mája 2011 sa Vintoperk z Rožňavy vratil už druhý krát  bez ocenenenia, no všetci veríme, že do tretice všetko dobré a tak dovi SLOVAK HOMEBREWING STAR 2012!!!

Obrázok

            Náplasťou za "nie úspech" v Rožňave bolo 2. miesto za Rauchen a 3. miesto za Pale Ale z 1. ročníka medzinárodnej súťaže domácich varičov piva "homebrewárov", ktorý sa konal v sobotu 2.7.2011 v rámci 4. ročníka pivného festivalu v Padochove u Brna.

            Veľmi pekne a srdečne ďakujme všetkým, ktorí sa zúčastnili a s nami spolupodielali v sobotu 17.9.2011 na podujatí "zajdi si na Vintoperk" - akcie plnej dobrého piva, jedla, hudby, počasia a atmosféry.

            V nedeľu 9. októbra 2011 v pivovarníckom salóne hotela Victoria v Martine sme sa zúčastnili I.ročníka celoštátnej degustačnej súťaže domácich varičov "Domovaričská pivománia 2011" so štyrmi vzorkami, s ktorými sme získali dve tretie miesta (Svetlý ležiak a Pale Ale).

Obrázok

            Po prvých dvoch receptoch priamo z "centrály" násho pivovaru (Utopence VINTOPERK a Cassoulete VINTOPERK) sme vám ďalšie tri recepty (Qaurglee a la VINTOPERK, Bizonnacucky VINTOPERK a Tavanacucky VINTOPERK) ponúkli z nemeckého vývojového strediska firmy VINTOPERK, v ktorom team vývojárov na čele so šéfdizajnérom Dr. Hans-Joachimom Susedom takmer neprtržite tvrdo pracuje na rôznych pochutinách k pivu VINTOPERK.

 

Obrázok

DažBog!

 

 

Obrázok