Choď na obsah Choď na menu
 


Domovaričská pivománia 2015

12. 10. 2015

 

Domovaričská pivománia 2015

 

1.jpg

 

V nedeľu 11. októbra 2015 sme sa tradične v martinskom hoteli Victoria zúčastnili už 5.ročníka celoštátnej degustačnej súťaže Domovaričská pivománia, ktorého hlavnými organizátormi sú Turčiansky pivovarnícky dom a pivovar Victoria v Martine, Klub zberateľov pivovarských suvenírov Porter club v Martine a Asociácia malých nezávislých pivovarov na Slovensku (Sekcia homebrewingu). Degustačná súťaž sa tentoraz uskutočnila v rámci programu 46. medzinárodného stretnutia zberateľov pivných suvenírov ako samostatná akcia.

 

2.jpg

 

Bohužiaľ tento 5. ročník pod vedením a v prevedení nášho dlhoročného výborného priateľa Janka Pokrievku (z Priekopy ;-) bol zároveň aj posledným, nakoľko podľa jeho slov: “táto degustačná súťaž splnila svoje historické poslanie”. A aj preto naša tohtoročná účasť v Martine nebola ani tak o súťažení, no najmä sme sa chceli osobne poďakovať za jeho dlhoročnú poctivú prácu v oblasti domáceho varenia piva a za našu doterajšiu vynikajúcu vzájomnú spoluprácu.

 

3.jpg

 

Jano opäť urobil všetko preto, aby aj tohtoročná súťaž bola organizovaná na vysokej odbornej a spoločenskej úrovni, v príjemnom a dôstojnom prostredí a tak ak ako každý rok opäť zabezpečil aj dôstojné ceny pre najlepších, čím bol opäť vrchovato naplnený pôvodný cieľ tejto degustačnej súťaže podporiť ďalší rozvoj homebrewingu na Slovensku a vytvoriť podmienky pre vzájomné súťaženie medzi slovenskými domácimi výrobcami piva.

 

        Janko ĎAKUJEME za perfektných päť súťažných ročníkov v Martine.

 

        DažBog!

 

 

Ing. Ján Pokrievka:

 

Bývalý dlhoročný predseda Asociáce histórie pivovarníctva na Slovensku a predseda sekcie homebrewingu pri AMNPS. V súčasnosti je šéfredaktorom časopisu Pivné hobby, je predsedom klubu zberateľov „Porter Club“ v Martine. Je popredný a dlhoročný úspešný domáci varič piva a priekopník v hnutí homebrewingu na Slovensku. Je organizátor a spoluorganizátor zberateľských búrz pivovarských suvenírov medzinárodného významu a súťaží v homebrewingu na Slovensku. Je uznávaný ako aktívny a popredný zberateľ pivovarských suvenírov a propagátor histórie pivovarníctva nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

 

 

FOTO:

 

https://picasaweb.google.com/113553111162023633526/DomovaricskaPivomania2015?authkey=Gv1sRgCLSWiYvJ99DRFw