Choď na obsah Choď na menu
 


CARAVAN BEER TOUR "Bohemia & Moravia 2016"

2. 5. 2016

 

 

CARAVAN BEER TOUR "Bohemia & Moravia 2016"

 

1.jpg

 

Po prvej ”CARAVAN Bier Tour ZYTHOS 2013" v Belgicku, Nemecku a Česku, predminuloročnej "CARAVAN Bier Tour DEUTSCHLAND 2014" v Nemecku a Česku a minuloročnej CARAVAN BEER TOUR “Bohemia & Moravia 2015 sme sa tentoraz vo štvrtok 28. apríla 2016 vybrali na CARAVAN BEER TOUR "Bohemia & Moravia 2016” opäť čisto po českých a moravských pivách.

 

2.jpg

 

3.jpg

 

Na cestu sme (tentoraz v zložení: Vačkin, Pirec, Harry, Erik a Tschibinno) zo Skalice vyrazili podľa plánu o 15:00 hod. (aj s “vlašákovou eskortou” na prvej benzínke za našim mestom ;-) a večer sme už popíjali pivko na námestí v Mělníku. Ako prvý sme na našej BeerTour navštívili minipivovar Němý medvěd, kde nám ponúkli dve svoje pivá. Výbornú jednosladovú ľahko kvasnicovú svetlú dvanástku “Brtník”, ktorá nám trocha pripomínala koutské pivo a polotmavú jedenástku viedenského typu “Medvěd z Vídně” v chuti zaujímavého vďaka karamelovým sladom, no s prázdnejším telom a tak sme ho celkom ohodnotoli ako pekné pivo pre cyklistov.

 

4.jpg

 

Z Mělníka sme sa premiestnili do Rodinného pivovaru Neumann v Měnickém Vtelnu. Okrem veľmi chutných pív (svetlá desiatka “Brok”, svetlá dvanástka “Václav”, jedenástku bitter ALE “Čapos” a trinástku polotmavý ALE “Pobuda”) sme mali šťastie, že už v takmer práznej hospúdke bol ešte pán majiteľ s pani majiteľkou, ktorí nám postupne ukázali varňu, spilku, veľkú letnú zahradu vo dvore najmä pre cyklistov, takže necelá príjemná hodinka strávená v ich pivovare nám ubehla veľmi rýchlo.

 

5.jpg

 

Posledná naša zastávka vo štvrtok večer bola v Zámockom pivovare Dětenice, ktorej atmosféra pripomína stredovekú krčmu. Dobovo a v ten deň aj za upírov oblečená obsluha nám s ich typickou “hospodskou hantýrkou” postupne priniesla dve ich pivá. Svetlé “Dětenické”, tmavé “Pivo lásky” a skúsili sme aj “Dětenické nařezané”. Žiadne z nich síce obzvlášť “nenadchlo ani neurazilo”, no však výborne sme sa tu všetci najedli. Najprv sme si objednali tanier s rôznymi duhmi mäsa, potom ešte krásne rebierka so špeciálnou sladkou rajčinovou omáčkou a okolo jednej sme išli spinkať do nášho pojazdného hotela odparkovaného v strede “návsi” hneď za miestnym kostolom.

 

6.jpg

 

V piatok ráno po rannej osobnej hygiene, raňajkách, kávičke a jednej “na červíka” sme vyrazili s našimi výčapnými zariadeniami do firmy Lindr v Nechaniciach, kde sme ich nechali zoservisovať, v predajni sme kupili náhradné súčiastky a prmiestnili sme sa do vedľajšej dedinky Mžany do pivovaru Lindr, ktorý otvorili v januári tohto roku. Na čape mali päť pekných pivečiek, príjemnú obsluhu a zoznámili sme sa aj s miestnym sládkom, ktorý práve varil pivo. My sme okoštovali ich svetlú desiatku, šípkovú desiatku, svetlú dvanástku, polotmavú dvanástku a polotmavý špeciál. Veľmi sa nám páčil, ako interiér, tak aj exteriér pivovaru, naozaj veľmi príjemné prostredie, pivo aj personál.

 

7.jpg

 

V Běleči nad Orlicí sme sa zastavili v pivovare U Huškú a na ich terase pred reštauráciou za krásneho slnečného počasia sme okoštovali tri ich pivá. Svetlý ležiak dvanástku “Car”, čiernu trinástku “Carevna” a svetlý ležiak dvanástku s príchuťou medu. Pivá boli priemernej kvality, obsluha ochotou veľmi neoplývala a tak sme asi po hodinke pokračovali v ceste ďalej.

 

8.jpg

 

Dorazili sme do pivovaru Clock v príjemnej dedinke Podštejn, na ktorý sme sa veľmi tešili, nakoľko v poslednej dobe sa na Slovensku o ňom šírili len samé dobré chýry, že varia výborné zvrchu kvasené pivá. Na čape pri našom príchode mali práve päť pív. Svetlú výčapnú desiatku “Hektor”, trinástku Rauchweizen “Nakouření Huz”, dvanástku polotmavý ležiak “Maid”, dvanástku APA “Clock” a štrnástku RedIPA “Twist”. Desiatka a polotmavá dvanástka mali mierne “vajcovitý” zápach a celko nevýraznú chuť. Rauchweizen s jemne dymovou kyslejšou chuťou spôsobenou zrejme obsahom pšenice. Pekná APA s výraznou citrovou chuťou a pomerne vysokou horkosťou. A asi najlepšia podľa nás bola horká RedIPA krásnej oranžovej farby a s plným telom. Prostredie bolo veľmi príjemné, pivovar ešte “voňal” novotou, my sme v krásnom slnečnom počasí sedeli na terase, pričom počas celej ochutnávky miestnych pív sme postupne okoštovali aj všetky ponúkané pochúťky k pivu z ich “studenej” kuchyne, ktoré nás však tuším prekvapili milšie ako pivá samotné, z čoho sme boli troška sklamaní. Tak to už však živote býva ak sa na niečo až príliš tešíš.

 

9.jpg

 

V Českej Třebovej sme navštívili celkom moderný pivovar Faltus v strede pekného mestečka, kde čapovali šesť svojich pív. Desiatku, dve dvanástky, zázvorové pivo, RedALE a Stout. Pivá boli priemerné nevýraznej chuti, príjemné bolo prostredie a miestny štamgast, ktorý sa nám tam celú dobu “venoval”.

 

10.jpg

 

Záverečný pivovar v piatok večer bol v Svitavách Na Kopečku, kde sme sa stretli s kamarátom “Bonbosom” z nášho mesta, ktorý tu žije už veľa rokov. Aj napriek tomu, že za celý deň koštovania sme už boli celkom unavení, tak miestne pivá sme si užili, pretože všetky štyri pivá boli dobrej kvality s plnou chuťou. Postupne sme počas príjemného rozhovoru s našim rodákom okoštovali dve svetlé pivá, RedALE a Stout. Naviac sme neodolali ani miestnym haluškám, takže spať sme nešli len plní dojmov, ale doslova úplne plní do nášho domčeka na kolieskach zaparkovaného hneď pri vchode/východe svitavského pivovaru.

 

11.jpg

 

V sobotu ráno po príjemných raňajkách v nádhernom počasí na benzínovej pumpe niekde za Svitavami sme vyrazili do pivovaru Jadrníček v Náměšti na Hané. Na terase už popíjalo množstvo cyklistov, miesto vo dvore sme si našli ešte aj my, kde sme postupne okoštovali všetky ich štyri vydarené čisté pivá. Svetlú jedenástku “Jadroš”, trinástku medový špeciál “Jadrník”, trinástku tmavý špeciál “Tmavý Jadroš” a šestnástku jantarový špeciál “Jádro”. Všetky pivá boli naozaj pekne vyvážené a jediné čo by sme im asi vytkli, tak bola ich nižšia rezkosť. Veľmi príjemná obsluha, príjemné posedenie v hanácké vesničke a naviac nám relatívne mladý sládok urobil aj krátku prehliadku ich výrobných priestorov. A to, že v tomto prípade ide naozaj o rodinný pivovar svedčí skutočnosť, že ako sládok, tak aj jeden z čašníkov boli synovia majiteľa.

 

12.jpg

 

Od Jadrníčku sme sa presunuli do Olomouca, v ktorom sme začali u nášho dlhoročného priateľa Iva Hrdličku v jeho domácom pivovare Na Svatém Kopečku, kde si varí svoje Svatokopecké pivo. V jeho útulnom pivovárku pri údenom mäsku a viacerých druhoch syrov nás postupne pohostil svojou výbornou svetlou jedenástkou, dvanástkou, špeciálnym ejlom priamo z ležiackeho tanku a na záver nám nalial vynikajúcu Rauchbier, ktorý varil spolu s ďalšími našimi priateľmi s manželmi Komárovcami z Prahy. Veľmi príjemné posedenie pri pivách výbornej kondície sme ukončili spoločnou fotografiou, slovami vďaky, uznania, dostali sme aj “výslužku” a až doma po príchode z tohtoročnej pivnej cesty sme jednomyseľne skonštatovali, že to bolo za tie štyri dni najlepšie pivo čo sme mali možnosť ochutnať.

 

13.jpg

 

V Olomouci sme pokračovali už v centre mesta v pivovari Motitz, kde sme postupne okoštovali všetky ich tri pivá. Svetlá jedenástka, polotmavá jedenástka “Meisel” a svetlá dvanástka “Moritz” boli priemernej kvality, naviac miestny čašník práve nemal zrejme svoj najlepší deň a tak sme po necelej hodinke strávenej v tejto sklepnej reštaurácii pokračovali do ďalšieho pivovaru v centre tohto mesta.

 

14.jpg

 

V poslednom nami navštívenom olomouckom Svatováclavskom pivovare mali síce príjemnejšiu obsluhu a aj väčší výber pív, no opäť sme sa utvrdili v tom, že kvantita vôbec nemusí súvisieť s kvalitou. Až do posledného, piateho nimi ponúkaného piva sme chceli veriť, že aspoň toto nás niečim príjemne prekvapí, no neprekvapilo. Desiatka “Vašek”, Svatováclavská dvanástka, tmavá trinástka “Bruna”, trináska Weizen aj višňová trinástka boli podpriemerné pivá, z ktorých sme boli naozaj sklamaní, nakoľko nám návštevu práve tohto pivovaru predtým niekto s veľkou chváľou doporučil. Jediný zážitok, ktorý sme si odtaľto odnášali, tak bol pohľad na známeho celebritného tanečníka Zdeňka Chlopčíka, ktorý si aj s priateľmi u vedľajšieho stola pochutnával na celkom pekne vyzerajúcom jedle, takže možno práve kuchyňa im robí to dobré meno.

 

15.jpg

 

Ďalšou našou sobotňajšou zastávkou bol spoločenský pivovar Svatovar v Lipníku nad Bečvou, príjemnej malej reštauráci, kde sme sa aj navečerali a popritom postupne vyskúšali všetky ich štyri pivá. Svetlá jedenástka a trinástka, malinová jedenástka aj pšeničná jedenástka boli štandardnej kvality, resp. oveľa chutnejšie ako v predchádzajúcom podniku. A nakoľko už bola celkom “pokročilá” doba, tak sme sa pobrali do Kroměříža, posledného mesta v ten deň.

 

16.jpg

 

V pivovare Černý orel na krásnom kroměřížskom hlavnom (veľkom) námestí mali tri svoje pivá výbornej kvality. Svetlá jedenástka, polotmavá dvanástka aj “írska” trinásťapolka Svatý Patrik boli peknou bodkou za tretím dňom nášho pivného výletu a tak sme spokojní išli o pol druhej v noci spať v karavane zaparkovanom na vedľajšom menšom námestí pod drobnohľadom kamier mestskej polície.

 

17.jpg

 

Posledný deň sme začali pestrou a bohatou “snídaní v trávě” v nádhernom slnečnom počasí na futbalovom ihrisku pri jazierku v Záhlinicích a odtiaľ sme sa ešte dopoludnia presunuli do minipivovaru Harley Pub v Otrokoviciach. Je to krásny nový podnik otvorený v januári tohto roku, ktorý patrí miestnemu motorkárovi a ten si v ňom vlastnoručne varí svoje pivo. Keďže vonku bolo pekne, tak sme si sadli na terasu a postupne ochutnali šesť ich pív. Svetlá desiatka “Topper”, jedenástka “Scat”a dvanástka “Shovel”, polotmavá jedenástka “Panhead”, tmavá trinástka “King” aj višňový špeciál boli veľmi zaujímavé vydarené pivá, určite patrili k tomu lepšiemu, čo sme na tripe skúsili. Naviac sme sa pozdravili s majiteľom a miestnemu prevádzkárovi sme sa ponúkli niekedy si u nich zahrať s našou kapelkou, nakoľko hovoril, že majú v pláne robiť aj živú hudobnú produkciu, na ktorú majú už teraz nachystaný pekný priestor. Súčasťou pivovaru je aj najväčšie múzeum motoriek v strednej Európe, ktoré sa nám však už z časových dôvodov v tento deň nepodarilo navštíviť, takže asi až nabudúce.

 

18.jpg

 

Z Otrokovic sme sa presunuli do Zlína - Malinovic, kde má pivovar Zlínský Švec náš priateľ Martin Velísek, predtým tiež domovarič. Reštaurácia na nás síce veľký dojem neurobila, no päť pív, ktoré nám postupne na terase plnej cyklistov načapovali stáli ozaj zato. Výčapná desiatka, svetlý ležiak jedenástka a dvanástka, polotmavý ležiak jedenástka a jantarový špeciál trinástka podľa nášho očakávania chutili výborne. Začalo už trocha popŕchať a my sme sa vybrali do posledného pivovaru našej tohtoročnej BeerTour.

 

19.jpg

 

Tú sme zakončili v Kyjovskom pivovare, kde nás v krásnom novom pivovare s presklenenou varňou aj spilkou okrem ich štyroch pív už čakal aj náš priateľ Quasňa (po minulé roky náš najlepší šofér) s jeho manželkou a dcérou. Spoločne sme postupne okoštovali jarnú trojsladovú desiatku, svelý ležiak dvanástku, veľkonočný polotmavý špeciál trinástku a IPA pätnástku. Vzhľadom k tomu, že naše chuťové senzory za posledné štyri dni boli už značne opotrebované, tak sme s kvalitou kyjovských pív boli spokojní, naviac sme zistili, že majú aj výbornú kuchyňu, takže záver ako sa patrí.

 

Do Skalice sme prišli o siedmej večer a po tradičnom uprataní karavanu u Vačkina sme už o ôsmej boli všetci opäť s najbližšími vo svojich rodinách.

 

20.jpg

 

DažBog!

 

 

TRASA

 

FOTKY & VIDEO