Choď na obsah Choď na menu
 


Biela vrana 2019

24. 2. 2019

 

Biela vrana 2019

 

1.jpg

 

 

V sobotu 23. februára 2019 sa  v Pivovare Hostinec v Košiciach konal už ôsmy ročník medzinárodnej degustačne súťaže doma varených pív Biela vrana 2019.

 

Hlavným organizátorom je stále Košická domovaričská divízia Košice (KDD) – voľné združenie domácich varičov piva v spolupráci s Pivovar Hostinec a ďalšími partnermi.

 

Súťaže sa mohli zúčastniť domáci variči piva (vek nad 18 rokov) so svojimi pivami pripravenými zo  základných surovín. Prihlásené pivá nesmú byť komerčne predávané a varené v komerčných pivovaroch. 

 

Súťažilo sa opäť v siedmych kategóriách, prihlásených bolo takmer 200 vzoriek piva z viacerých európskych krajín, ktoré posudzovala odborná porota zložená zo sládkov pivovarov, porotcov s certifikátom BJCP, pivných odborníkov a domovaričov.

 

 

2.jpg

 

 

…a našim pivkám sa tento rok “ušli” štyri šišky, z ktorých máme opäť naozaj veľkú radosť ;-)

 

 

Strieborná šiška v kategórii American Porter s pivom “Americký Porter  Vintoperk

 

Strieborná šiška v kategórii Red IPA s pivom “Red IPA Vintoperk

 

Bronzová šiška v kategórii Brett Beer s pivom “Brett IPA Vintoperk

 

Bronzová šiška v kategórii Weizenbock s pivom “Weizenbock Vintoperk

 

 

americky-porter-biela-vrana-2019-strieborna-siska-.jpg

red-ipa-biela-vrana-2019-strieborna-siska-.jpg

brett-ipa-biela-vrana-2019-bronzova-siska-.jpg

wezenbock-biela-vrana-2019-bronzova-siska-.jpg

 

 

Výsledky:

 

 

Best of Show Winners

 

Best of Show – Beer

Place

Brewer

Entry Name

Style

Club

1st

Ireneusz Misiak

Vladimir

32B: Specialty Smoked Beer

 

 

Winning Entries

 

Category 10: German Wheat Beer (26 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Club

Country

1st

Miroslav Olejník

Dunkeľ

10B: Dunkels Weissbier

 

Slovakia

2nd

Dušan Straka

Karamelový Hefe Weizen

10A: Weissbier

 

Slovakia

3rd

Ion Iliescu

Obama

10A: Weissbier

homebrewer

Romania

 

Category 12: Pale Commonwealth Beer (21 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Club

Country

1st

Oleg Frgacic

Gale Dude

12A: English Golden Ale

 

Croatia

2nd

Štefan Bekényi

Beki´s 1st Real Ale

12A: English Golden Ale

 

Slovakia

3rd

Sebastian Makowski

Golden Ale

12A: English Golden Ale

 

Poland

 

Category 20: American Porter and Stout (42 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Club

Country

1st

Mladen Pavlinović

Robust Porter

20A: American Porter

 

Croatia

2nd

Goran Boneta

Co-Brewer: Anita Vranjić

Lučki Radnik

20A: American Porter

 

Croatia

2nd

Marcin Pidzik

Co-Brewer: Iwona Pidzik

Porter

20A: American Porter

Browar Bargły

Poland

3rd

Peter Petruf

Spa Porter

20A: American Porter

Senecky Purkmajster

Slovakia

3rd

Ivan Vakula

Co-Brewer: Vintoperk Skalica

Americký Porter

20A: American Porter

Vintoperk

Slovakia

3rd

Patrik Tužinský

Co-Brewer: Šárka Čondlová

Opitý Vlk - Chors

20A: American Porter

 

Slovakia

 

Category 21: IPA (47 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Club

Country

1st

Sławomir Zakrzewski

Red IPA Hophead

21B4: Red IPA

 

Poland

2nd

Željko Fegeš

Co-Brewer: Stanko Zebec

Nautilis

21B4: Red IPA

 

Croatia

3rd

Peter Baltovič

Red Baron II .

21B4: Red IPA

 

Slovakia

 

Category 23: European Sour Ale (12 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Club

Country

1st

Jan Gadomski

Maz Kanata

23C: Oud Bruin

 

Poland

2nd

Ondrej Barcik

Oud Bruin No.1, Barrel Aged (brandy Cask)

23C: Oud Bruin

 

Slovakia

3rd

Russell Wickwar

Sour Times - Sour Brown Ale

23C: Oud Bruin

Ted Beer

Czech Republic

3rd

Jaroslav Ivan

Oud Bruin

23C: Oud Bruin

Banský Pivovar

Slovakia

 

Category 28: American Wild Ale (19 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Club

Country

1st

Jan Gadomski

Dagobah System

28A: Brett Beer

 

Poland

2nd

Drahoš Horváth

Brettanoipas

28A: Brett Beer

DRAHOR

Slovakia

3rd

Dinko Cotic

Co-Brewer: Tomislav Pleše

Ekipa Iz Podruma

28A: Brett Beer

PSJ Brewary

Croatia

 

Category 32: Smoked Beer (33 entries)

Place

Brewer

Entry Name

Style

Club

Country

1st

Ireneusz Misiak

Vladimir

32B: Specialty Smoked Beer

 

Poland

2nd

Radu Drasovean

83 Smoked Amber Lager

32B: Specialty Smoked Beer

 

Romania

2nd

Jan Gadomski

Overheated R2d2

32B: Specialty Smoked Beer

 

Poland

3rd

Lukasz Kipka

Smokey Chilli Stout

32B: Specialty Smoked Beer

BroGar

Poland

3rd

Dušan Straka

Rauch Dunkel Weizen Bock

32B: Specialty Smoked Beer

 

Slovakia

 

3.jpg

 

4.jpg